ارتباط با مراکز علمی پژوهشی بین المللی

استفاده از استانداردهای مدیریت اطلاعات ضروری است.
در بازدید مدیر مرکز پژوهشی "علم لاحیاء التراث و الخدمات الرقمیه" از پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، بر تعاملات با اهداف علمی و پژوهشی مشترک تاکید شد.

در این دیدار که حدود دو ساعت به طول انجامید ابویعقوب عبد العاطی الشرقاوی، مدیر مرکز پژوهشی "علم لاحیاء التراث و الخدمات الرقمیه" از کشور مصر حضور داشت، مدیران پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی به بیان گزارشاتی از فعالیت‌های انجام شده پرداختند. سرپرست پژوهشکده نیز طی سخنانی بر تعاملات بیشتر تاکید کرد و افزود: استفاده از تجربیات مراکز مشابه برای هرچه بهتر شدن سطح بروندادهای هر دوطرف لازم و مفید خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین یعقوب نژاد، ضمن تبیین روش تزاروسی (Thesaurus) برای ساماندهی اطلاعات، آن را از مهمترین استانداردهای رایج در سطح بین المللی دانست و خاطر نشان کرد: در پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، بر اساس این روش بیش از چهارصد هزار مدخل در حوزه علوم اسلامی شناسایی شده که طی برنامه های مدون این مداخل در حال افزایش، بروزرسانی و تکمیل می‌باشد.
در ادامه مدیر مرکز پژوهشی "علم لاحیاء التراث و الخدمات الرقمیه" نیز ضمن ابراز خرسندی از فعالیتهای پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، بر استفاده از استانداردهای مدیریت اطلاعات در جمع آوری و بازیابی مدارک اسلامی تاکید کرد و افزود: در مرکز پژوهشی ما نیز همه مدارک به شکل میکروفیلم توسط 40 نفر نیروی زبده، گردآوری شده است، که برخی از آن منابع مطبوع می‌باشد.

طبق اعلام مدیر این مرکز پژوهشی، سایت www.ilmarabia.co.uk با بیش از یک میلیون و هشتصد هزار نسخه در حال راه اندازی است که البته کار به فهرستنویسی محدود نشده بلکه گسترده تر است. اما فعلا در مرحله اول هفتصد هزار مقاله به همراه بیش از هشت هزار مجله در این سایت گنجانده شده که تا شش ماه آینده، نسخه اول بارگزاری می‌شود.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.