رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در تکریم رییس سابق پژوهشکده:

توانمندسازی علوم اسلامی از مسائل مهم دفتر تبلیغات اسلامی است
به دنبال پذیرش استعفای حجت الاسلام و المسلمین عبدالرحیم سلیمانی بهبهانی و معرفی سرپرست جدید این پژوهشکده توسط رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، مراسم تکریم رییس سابق پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی با حضور هیات رییسه پژوهشگاه 10 صبح شنبه 24 شهریور در تالار امام مهدی (عج) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین لک زایی، ریاست پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ضمن تقدیر از زحمات مدیریت سابق پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، فعالیتهای پژوهشکده را عامل تقویت کننده دیگر پژوهشکده ها بر شمرد و تصریح کرد: نوین بودن فعالیتهای پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی، وظایف را سنگین تر کرده که تلاش بیشتری را می‌طلبد چرا که هم در مرحله آموزش و معرفی و هم در موضوع برگزاری کارگاه ها و نشست های علمی و کرسی ها بایستی بیشتر از پیش فعالیت داشت.

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، توانمند سازی علوم اسلامی را از مسائل و دغدغه های مهم دفتر تبلیغات اسلامی عنوان کرد و افزود: این مهم در افق داخلی و خارجی از ویژه ترین ماموریت های پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی است که بایستی در سیاستها و فعالیتهای پژوهشکده نمود داشته و محور اصلی قرار گیرد.

عضو هیات رییسه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، فعالیتهای انجام شده در دوران مدیریت حجت الاسلام سلیمانی را مثبت دانسته و گفت: یکی از کارهای مهم در این زمان راه اندازی پایگاه مدیریت اطلاعات علوم اسلامی بود که ثمره تلاشها و همکاری های موفق این مجموعه است و بایستی این کوشش با تضارب آرا در شورای علمی گروه ها سپس شورای پژوهشی پژوهشکده، قوی تر و منسجم تر ادامه یابد. در مواردی که اختلاف نظر وجود دارد بعد از تصویب روش واحد عملی، دیگر نظریات با برگزاری نشست و کرسی ها به بوته نقد گذاشته شود تا مباحث علمی پویا و هدفمند باشد.

در ابتدای این جلسه، حجج اسلام یعقوب نژاد و سلیمانی بهبهانی طی سخنان کوتاهی بر همکاری هرچه بیشتر اعضای محترم هیات علمی، محققان و کارشناسان پژوهشکده در جهت هم افزایی نیروها تاکید کردند.

قابل ذکر است در حکم سرپرستی این پژوهشکده که 12 شهریور سال‌جاری صادرشده بود، آمده است:
حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای محمدهادی یعقوب نژاد(دام عزه)
نظر به مراتب علمی و پژوهشی و مدیریتی جناب عالی به موجب این حکم به سمت «سرپرست پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی» منصوب می‌شوید.
انتظار می‌رود با تعامل با معاونت ها، پژوهشکده ها، مراکز، گروه های علمی و کتابخانه های پژوهشگاه و نیز مراکز علمی و پژوهشی مرتبط بیرونی، در ارتقای جایگاه و تقویت مرجعیت علمی پژوهشکده در میان مراکز علمی – پژوهشی تلاش نمایید. رسمیت بخشی به جایگاه علمی پژوهشکده، اهتمام به بهره گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای ارتقای سطح علمی فعالیت ها، شناسایی جدیدترین فنون مدیریت اطلاعات و دانش و به کارگیری آن در عرصه دین پژوهی در فضای مجازی و همکاری گسترده با نشر دیجیتال آثار از جمله موارد مورد تأکید است.
بر خود لازم می دانم از تلاش های جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای عبدالرحیم سلیمانی در دوره تصدی مدیریت پژوهشکده تقدیر و تشکر نمایم.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.