به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتشر شد:

کتاب «دُرّ دانش، مصاحبه تاریخ شفاهی با دکتر عباس حری»
بر اساس اعلام روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، این کتاب که به تدوین و تحقیق پیمانه صالحی انجام شده است، متشکل از ۱۰ فصل است که می‌توان به فصل‌های «خانواده و نوجوانی»، «آغاز تحصیلات دانشگاهی»، «تدریس در دانشگاه»، «کتابخانه ملی ایران» و «نظام ملی اطلاع‌رسانی»، اشاره کرد.

عباس حری از جمله استادان و متخصصان کتابداری، اطلاع‌رسانی و دانش‌شناسی بود که با چهار دهه حضور مستمر در عرصه‌های آموزش و پژوهش، کتابداری و علم اطلاعات کشور، میراث ارزشمندی برای نسل‌های آینده دانش‌آموختگان این رشته بر جای گذاشت.
در ابتدای فصل آغاز همکاری با کتابخانه ملی، زمانی که پرسشگر از او می‌خواهد تا از شروع همکاری‌اش با این کتابخانه در دهه هفتاد بگوید، عنوان می‌کند: «من از سال ۱۳۷۰ یعنی زمان ریاست محمد رجبی در کتابخانه ملی معاونت فنی کتابخانه را بر عهده گرفتم. طبیعی است که کار معاونت فنی، رسیدگی به سازماندهی، فهرست نویسی، رده‌بندی و حتی ایجاد پایگاه‌های اطلاعاتی مرتبط با این‌ها است.
می‌شود گفت که نطفه نخستین پایگاه فهرست‌برگه‌های کتابخانه ملی در همان زمان بسته شد و آغاز گردید. برای این کار، نرم افزاری نیز توسط فرد علاقمندی تهیه و مقدمات آن فراهم شد. البته بعدها که کار گسترش پیدا کرد، نرم‌افزار دیگری به خدمت گرفته شد؛ ولی بحث ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی بر اساس ساختار فهرست‌برگه‌ای برای کتاب‌هایی که کتابخانه ملی فهرست می‌کرد در آن زمان مطرح شد.»
این کتاب در ۲۰۹ صفحه با قیمت ۱۴ هزار تومان، توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منتشر و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.