آرشیو اخبار

نتایج تحقیق رساله دکتری یکی از پژوهشگران دانشگاه تایید کرد :

بالاترین رتبه علمی برای اصطلاح نامه های تولیدی مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی
بر اساس نتایج تحقیق رساله دکتری عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران ، اصطلاحنامه های تالیفی مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی که برای اولین بار در جهان اسلام در حوزه علوم اسلامی نوشته شده است در میانگین امتیاز و رعایت استاندارد نحوه ارائه، رتبه برتر را به خود اختصاص داد.
این تحقیق ، حاصل بررسی دکتر مریم کازرانی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی تهران است که در رساله دکتری ایشان با عنوان " ارزیابی اصطلاحنامه های منتشره در ایران بر اساس استاندارد ANSI/NISO 239.19 2005 " در پایان سال 1390 دفاع شده است . در این تجربه پژوهشی ، بعد از پایش 18 اصطلاحنامه ، بالاترین رتبه علمی به اصطلاح نامه های تالیفی مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی در میانگین امتیاز و رعایت استاندارد نحوه ارائه، تخصیص یافت. استاد راهنما این رساله علمی دکتر نجلا حریری و اساتید مشاور دکتر فهیمه باب الحوائجی و دکتر فریبرز خسروی بودند.
در زیر به تعدادی از مدارک موجود در این رساله علمی  اشاره می شود. منبع تمامی نمودارها از رساله دکتری خانم دکتر مریم کازرانی میباشد که با توجه به رعایت اصل امانتداری ارائه می گردد :
در نمودار 4-22 نیز توزیع فراوانی امتیاز و میزان رعایت استانداردهای سیستم مدیریت اصطلاح نامه های مد نظر ارائه شده است که  مجموعه اصطلاح نامه های علوم اسلامی ( اخلاق – اصول فقه – کلام – فلسفه – علوم قرآن – منطق ) در گروه بالاترین امتیازهاست.
با توجه به نمودار 4-20 که توزیع فراوانی در نحوه ارائه اصطلاحنامه های جامعه آماری تحت بررسی را نشان میدهد مجموعه اصطلاح نامه های علوم اسلامی ( اخلاق – اصول فقه – کلام – فلسفه – علوم قرآن – منطق ) در گروه بالاترین امتیازهاست.
+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.