آرشیو اخبار

حضور یکی از مدیران مرکز در جشنواره فارابی:

 

 

 

کسب مقام نخست توسط یکی از مدیران مرکز

سید مهدی طاهری مدیر بخش کار شناسی فن آوری اطلاعات و اطلاع رسانی مرکز اطلاعات و مدارک اسلامی توانست در جشنواره بین المللی فارابی مقام نخست گروه فناوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری را به خود اختصاص دهد.


سید مهدی طاهری توانسته است در جشنواره بین المللی فارابی رتبه نخست گروه فن آوری اطلاعات، اطلاع رسانی و کتابداری را در بخش جوان فارابی به خود اختصاص دهد. تحقیق ایشان که حائز رتبه نخست شده است، "بررسی تطبیقی کیفیت نمایه سازی و رتبه بندی  اشیای محتوایی حاوی فراداده ای هسته دوبلین و مارک 21 توسط موتورهای کاوش عمومی" نام دارد. این تحقیق پایان نامه کارشناسی ارشد رشته علوم اطلاع رسانی ایشان بوده است. از جمله امتیازات برگزیدگان جشنواره فارابی عضویت در جامعه ملی نخبگان کشور است.
بحث این پایان نامه میان کنش پذیری سیستم های فراداده ای مبتنی بر XML و موتور های کاوش وب است و در صدد سازماندهی اطلاعات وب به نحوی است که از طریق موتورهای وب در دسترس باشند و رتبه خوبی را کسب کنند. ساماندهی اطلاعات در وب در قالب XML باید به گونه ای باشد که از طریق موتورها ی کاوش  بیشتر در دسترس قرار گیرند. این نوشتار در 330 صفحه و 5 فصل تنظیم شده است و از 250 منبع برای تهیه این تحقیق استفاده شده است. این پایان نامه دو پیوست شامل سیاه های وارسیِ بررسی کار و فهرست کاملی از موتورهای کاوش تخصصی در اینترنت است.

 

 

 

+ نظر جدید

تصویر امنیتی کد جدید

© كليه حقوق معنوي اين سايت مطابق قوانين نرم افزاري متعلق به پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارك اسلامي مي باشد.